Monday, 24 February 2014

Comparisons

Halo halo,
Kilka z Was prosiło mnie o porównania, w końcu udało mi się parę zrobić i zdecydowałam się wrzucić je do jednej notki. Postaram się robić to częściej - bardzo wygodne, a poza tym mam tony lakierów do pokazania, więc w ten sposób mogę pokazać je trochę szybciej przynajmniej w takich porównaniach. 
Hello,
Some of you wanted me to compare a few polishes, I finally managed to shoot a couple of them and decided to put them in one post. I think I'll do this more often - it's so handy and I've got tons of nail polish to show you, so I can show at least some of them in such comparisons more quickly.
Są bardzo podobne, ale Colour Alike ma takie cięższe wykończenie, przez większą ilość białego pigmentu, Boho Bonnet jest bardziej przezroczysty, lżejszy i szklisty, a do tego o parę tonów ciemniejszy. W obu podoba mi się strasznie to, że wyglądają trochę jak burzowe niebo. <3

They're both very close, but Colour Alike looks heavier because of the white pigment, whereas Boho Bonnet has more sheer/glossy finish and it's a few hues darker/deeper. I love the fact that they both look like stormy, greish sky. <3

Tutaj nawet nazwy od razu pokazują różnice. Cherry Pie jest bardziej czerwony, wygląda jak jakiś iskrzący sos, Copper jest bardziej miedziany i ma w sobie coś miodowo-piwnego. (No cóż, nie umiem przeżyć bez jedzeniowych porównań).

I think even their names indicate the difference. Cherry Pie is more red, it looks like some sparkling chutney, Copper is more coppery and there's something beerish or honey-like to it. (It seems I cannot live without food-beverage reference).


OPI A Woman's Prague-ative vs Golden Rose Paris 310

Tutaj OPI o wiele bardziej mi się podoba. Na zdjęciach pewnie tego nie widać, ale ich wykończenie na żywo sporo się różni - OPI jest taki bardziej złożony, mocniej foliowy, nawet lekko duo chromowy, Golden Rose jest prostszy i bardziej "płaski". Jeśli chodzi o kolor to są zbliżone, ale na pewno nie takie same.


Here I like OPI way better, it's probably hard to tell in the photos, but in person their finish differs - OPI is more complex, it's more foily and a bit duochrome. Golden Rose Paris 310 looks more flat and basic, it's still very pretty, colourwise they're pretty close, but as you can tell, not the same.
 13 comments:

 1. Lubię posty z porównaniami :) Można wypatrzeć kilka fajnych zamienników :)

  ReplyDelete
 2. lubię takie porównania :) boho bonnet <3

  ReplyDelete
 3. lakierowe śledztwa są super :) na pierwszy rzut oka lakiery mogą niewiele się od siebie różnić!

  ReplyDelete
 4. szczerze nie wiem które bym wybrała jakbym musiała tylko jeden z każdej pary :P hehe chyba tańszy po prostu, buziak :*

  ReplyDelete
 5. Bardzo fajne porównania, w sumie wszystkie lakiery przypadły mi do gustu :)

  ReplyDelete
 6. ooo fajny post :D CA jest boski i ten Gr och muszę go dorwac :D

  ReplyDelete
 7. Porównania są super, bardzo lubię je oglądać i będę się bardzo cieszyła jak będzie więcej takich notek :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. postaram się, żeby były częściej. :)

   Delete
 8. super, ten modelek to troche jak taki lakier entity co mam :D cinnamon chyba sie zwal :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. W sumie on nie jest jakiś super oryginalny, no ale ładny...a modelka to modelka. ;d no i w ogóle takie vampowe to za wiele się nie różnią na dłuższą metę, ale lepiej mieć każdy, wiadomo. :P

   Delete
 9. Swietne porownania :) niby podobne a jednak rozne :).

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...