Wednesday, 22 February 2012

Purple Poppy, Models Own (& comparison)

Hello,
I can't really express how much I like purple nails. ^_^  This one I like even more because it slightly leans towards pink/fuchsia (not that I don't like cool shades of purple, ha!), but it's definitely purple. Purple Poppy is amazing, juicy and vivid, I'd even say it's sometimes a bit like purple neon polish. Models Own polishes are in my top of favourite nail polishes and this one wasn't a disappointment. It needed 2 coats to be opaque, dries quickly and lasts long (but important note: these polishes are NOT B3F). When I got it I was afraid that it's Pamplona Purple (OPI) dupe but fortunately, it isn't! It's much brighter and neon-y, whereas Pamplona is a bit darker and deeper type of purple (even though in the bottles they look quite alike).

                                                                     *   *   *

Słowa nie oddadzą tego, jak bardzo lubię fioletowe lakiery. ^_^ Ten lubię nawet jeszcze bardziej, bo wpada trochę w róż/fuksję (nie to, że nie lubię tych chłodnych odcieni fioletu, ha!), ale jest zdecydowanie fioletowy. Purple Poppy jest oszałamiający :D taki soczysty i jaskrawy...powiedziałabym, że czasami wygląda nawet jak neon. Lakiery Models Own są w czołówce moich ulubionych lakierów, i ten też mnie nie zawiódł. Wymaga 2 warstw do krycia, schnie szybko i długo się trzyma (ale warto wiedzieć, że te lakiery NIE są B3F). Kiedy pierwszy raz go zobaczyłam trochę się bałam, że jest klonem Pamplony Purple (OPI), ale na szczęście, nie jest! Purple Poppy jest bardziej jaskrawy i neonowy, a Pamplona to ciemniejszy i głębszy odcień fioletu (ale w butelkach są niemal identyczne).

Pamplona, Poppy, Pamplona, Poppy

BTW, do you like my posts with comparison?

A tak nawiasem, lubicie posty z porównaniami lakierów?14 comments:

 1. ja lubię :) - wtedy wiem, gdzie szukać podobnego - aczkolwiek do dziś nie znalazłam nic co byłoby klonem przyjaciela misia z kolekcji essence i love berlin.

  co to znaczy b3f? ;>

  ReplyDelete
 2. Piękny !!!! Nie za ciemny taki jak lubię :)

  ReplyDelete
 3. Bardzo lubię porównania, bo wtedy świetnie widać różnice. Na przykład tutaj: oba są ładne, ale bardziej mi się podoba OPI :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też chyba wolę OPI, taki bardziej uniwersalny się wydaje. No ale w sumie Poppy też mega <3

   Delete
 4. Faktycznie podobne, ale inne =)

  ReplyDelete
 5. Piękne oba :> Porządne porównanie z pięknymi zdjęciami, to dobra rzecz :D

  ReplyDelete
 6. nie lubięę ęciepłych takich nienie fuj :P A serio nie mój fiolet, aczkolwiek mam taką jakąś Savinę i nawet daje radę (stojąc w helmerze :P)

  ReplyDelete
 7. Ładniutki :) też zaczynam zauważać urok ciepłych fioletów

  ReplyDelete
 8. Both purples are so gorgeous! I like seeing comparisons :]

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...