Thursday, 12 January 2012

Badges Alert! Important!

Hi guys!
Unfortunately I uploaded the badges on a free server and we exceeded the monthly 10GB bandwidth, which will be reactivated on 16th Feb (unless I pay)...so the images are temporarily disabled. I uploaded them on Picasa Web Albums and it should work just fine.
The badges on the sub page are still a bit messy and some are still missing, but I'm working on it. Basically it would be a good idea if you downloaded them and upload from your own hard drive (then they'll be sound and safe forever). I'm really, really sorry for the trouble, but I didn't expect that 10GB would not be enough!

So, please check Free Badges if you want to fix your missing images. Spread the word, pretty please!

(BTW, I'm very unlucky these days, when it comes to technology...I cannot post my own blog links on my FB profile because FB marks it as spam! I know some of my friends experienced that too. Anyone knows what's going on?)


                                                                      * * *

Niestety wgrałam blogowe plakietki na darmowy serwer i przekroczyłyśmy miesięczny limit 10 GB....obrazki wrócą na swoje miejsce dopiero 16 lutego (no chyba, że wcześniej zapłacę)...wgrałam je na Picasa Web Albums i już nic nie powinno się z nimi dziać.
Plakietki na podstronie nadal są w lekkim bałaganie i kilku może brakować, ale cały czas nad tym pracuję. Ogólnie, dobrze by było gdybyście zgrywały obrazki na dysk i wgrywały je na blogi ze swojego komputera (wtedy będą bezpieczne). Bardzo, bardzo przepraszam za te komplikacje, ale serio nie spodziewałam się, że 10 GB nie wystarczy.

Plakietki są tutaj.
Wystarczy kliknąć, żeby naprawić brakujące obrazki. Proszę przekażcie info dalej!
(P.S. Swoją drogą jestem jakaś pechowa ostatnio, jeśli chodzi o technikę...nie mogę na FB publikować linków swojego bloga na swoim profilu, bo FB uważa, że to spam! Kilka moich znajomych ma to samo...wiecie może o co chodzi?!)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Since I haven't got any nail polish for today, I want to show my fave place in Rome, which I spotted in August. It was located nearby my hotel. I wish I was there... Pure magic <3


Z racji tego, że nie mam na dziś żadnego lakieru, pokażę Wam moje ulubione miejsce w Rzymie, które wpadło mi w oko w sierpniu. Było blisko mojego hotelu i chętnie bym tam znowu poszła...Czysta magia;)
2 comments:

  1. jeśli dobrze kojarzę tą karuzelę, to znajduje się ona nad tybrem całkiem niedaleko castel sant'angelo. to ta?:)

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...