Wednesday, 28 December 2011

Miss-match

Hello,
I made a new nail art today. I had to cut my nails a few days ago and I hate pretty much every nail polish on them at the moment. And to be honest, I'm also fed up with all Christmas/wintery nail designs and I wanted something happy and more springish. I can't wait for spring. 

P. S. I also updated the Waiting Room. Have a look and feel free to pick out another note. :) 

P.P.S. I fell in love with FingerPaints special effect nail polishes. Anyone from the US up for a swap? Or anyone would like to help me getting these? PLEASE!

                                                                      * * *
Zrobiłam dziś nowy wzorek, trochę z nudów a trochę dlatego, że musiałam obciąć paznokcie kilka dni temu (ach te święta) i nie podoba mi się na nich żaden lakier. Poza tym, szczerze mówiąc, mam już dość tych świątecznych/zimowych mani i miałam ochotę na coś weselszego i bardziej wiosennego. Nie mogę doczekać się wiosny.

P.S. Zaktualizowałam Waiting Room (Poczekalnię :>). Zajrzyjcie i wybierzcie kolejne notki!
Tuesday, 27 December 2011

Zoya, Ivanka


Hullo
So, it's one of my first Zoya polishes to test, yay! ;) I got Ivanka sample from Sabb and I was all excited. This nail polish is amazing, I just love its finish - it couldn't be more sparkly and glowing. I can't describe how much I love it.  I really want to get more polishes like that - feel free to suggest anything.  Sadly, the shade is not my cup of tea, I love greens but usually slightly darker and on the blue side. But I'm sure I just need to wear it as regular mani and I'll fall head over heels for Ivanka's shade. :) I needed 3 coats.

                                                               * * *
To jeden z moich pierwszy lakierów Zoya, który mam okazję testować. Sabb dała mi próbkę Ivanki i nie mogłam się doczekać malowania. Uwielbiam ten lakier i to wykończenie - nie może być już bardziej błyszczące i drobinkowe. Nie umiem opisać jak bardzo mi się to podoba. Chciałabym więcej lakierów jak ten - możecie mi śmiało jakieś polecać. ;) Niestety kolor jest trochę nie mój, lubię zielone,  ale trochę ciemniejsze i  z niebieskimi tonami. Jestem jednak pewna, że jak ponoszę go jako normalne mani, to od razu się zakocham się w tym odcieniu. ;) Na zdjęciu 3 warstwy.


Monday, 26 December 2011

Essence, True Love (Vampire's Love)

New note at last! It's been a while...I just had too much food to be able to write anything and to think clearly.  Hope you all had lovely holidays. 
For today I've got Essence, True Love (from limited collection Vampire's Love). It's hard to describe the shade, something between purple and burgundy, but overall, it looks pretty vampy on nails. It has pinkish shimmer all over, but it's quite a subtle sheen and visible at certain angles, I like it. I must say I really love this polish because I don't have anything similar and wanted to get something like that for a long while. They're (another shade from the series is the same) also very opaque and I think 1 thicker coat would be enough. I applied two for shooting though.

                                                                      * * *
Wreszcie notka! Trochę mnie nie było...po prostu za dużo zjadłam i nie dałam rady nic napisać ani trzeźwo myśleć, ech. Mam nadzieję, że święta się udały. ;)
Na dziś Essence, True Love (z kolekcji Vampire's Love). Ciężko mi opisać ten kolor, coś pomiędzy fioletem a burgundem, ale tak ogólnie wygląda dość vampowo na paznokciach. Ma też dużo różowego shimmeru, który jest subtelny/i dość drobny, i widoczny pod różnymi kątami, podoba mi się. W ogóle jestem zadowolona z tego koloru, bo nie mam nic podobnego i od dłuższego czasu taki chciałam. Poza tym są bardzo dobrze kryjące (drugi z tej serii jest taki sam) i 1 warstwa spokojnie wystarczy. Ja do zdjęć nałożyłam 2.Thursday, 22 December 2011

Nail Polish Addict Tag

Woohoo, the first tag note on my blog! It's got link with the graphic I made, so I just HAD TO post it. I've seen the tag on many Polish polish blogs, but I'm writing in English as well - hopefully my international readers will give it a go. ;)

                                                                        * * *

Pierwsza notka z tagiem na moim blogu, hoho. Jakimś cudem tag został połączony z moją grafiką, więc nie mogłam tego nie zrobić! Zapraszam do wzięcia udziału w tagu lakieromaniaczki ;)

http://whalesnails.blogspot.com/p/free-badges.html
1. Ulubiona marka lakierów? * Favourite nail polish brand?
 Ciężko wybrać tylko jedną...jestem raczej za OPI, China Glaze i Models Own, to mój top 3.
Oh, it's too difficult to name only one...I'd go for OPI, China Glaze and Models Own as my top 3.

2. Lakiery brokatowe czy kremowe? * Cream or glitter nail polish?
I takie, i takie, ale chyba wolę kremy - krem można zawsze ulepszyć brokatem, a z brokatu kremu się nie ukręci!
Both, but I think I prefer creams - you can glitter your cream but you cannot cream your glitter. :D
 
3. OPI,China Glaze czy Essie? * OPI, China Glaze or Essie?
Ciężko mi wybrać między OPI a China Glaze. Wydaje mi się, że ChinaGlaze ma ciekawsze kolekcje ( a raczej bardziej zróżnicowane), a Opi ma fancy nazwy. A pędzle Chinek mnie po prostu dobijają - powódź, ratunku! A u OPI czasem dobija mnie czas schnięcia.
It's hard for me to decide between OPI and ChG. I think ChinaGlaze has more interesting( or rather diverse) collections, OPI's names are more fancy...ChinaGlaze's brushes are killing me - the flood, the flood! OPI's drying time sometimes kills me too.

4. Jak często zmieniasz kolor lakieru do paznokci? * How often do you change your mani?
Niezbadane są losy moich mani, serio.
Impossible to predict my manicure's lot, really.

5. Jaki jest Twój ulubiony kolor? * What's you favourite nail polish colour?
Znów, trudno wybrać jeden, lubię różne...najbardziej niebieskie, fioletowe i korale.
Again, I don't have only one favourite n/p colour. I'd go for blues, purples and corals.

6. Ciemne czy jasne paznokcie? * Darks or light nails? 
Bez znaczenia.
Doesn't matter.

7. Co masz aktualnie na paznokciach? * What are your wearing on your nails now?
Color Club, Earthy Angel

8. Czy lubisz matowe wykończenie?  * Do you like matte finish?
Mogą być. Lubię jakieś ciemniejsze maty a na to czarny krak.
I don't mind. I especially like darkish mattes  + black crackle!

9. Czy jesteś fanką frenchu? * Do you fancy French Mani?
Nie bardzo, właściwie bardzo nie! Chyba, że jakaś odświeżona wersja z metaliczną ciemną końcówką albo neonową (na krótkich paznokciach)
Not really...actually I don't. If at all, I prefer more modern version with a shimmer, metallic darker tip or neon tips (and short nails only!)

10. Ulubiony zimowy kolor?  * Your favourite winter color?
Nie wiem. Cokolwiek pasującego do czerwonych rąk. :P
I don't know. Anything that goes well with red hands. :P

11. Za lakierami jakiej marki szczególnie nie przepadasz? * Which nail polish brand you don't like that much? 
Nie przepadam za Essence i Catrice. Są super w butelkach, na swatchach, na paznokciach...ale jakoś nie lubię ich nosić na dłuższą metę, chyba im nie ufam.
Essence/Catrice. They look lovely in the bottles, in the swatches, on your nails...but I don't like to wear them often. I think I don't trust them in a way.

12. Czy używasz lakieru nawierzchniowego? Jaki jest Twój ulubiony? * Do you use any topcoat? Which one is your favourite?
Zawsze używałam OPI Top coat. Ogólnie to jestem trochę leniwa i zwykle używam, gdy lakier tego koniecznie wymaga. Teraz mam trochę nowych, więc będę testować. Bardzo też lubię bezbarwny Wibo, szybko schnie.
I always use OPI top coat. I'm  a bit lazy when it comes to topcoats, I mainly use it when a nail polish absolutely needs it.

13. Jakiego koloru lakieru nigdy (lub prawie nigdy) nie nosisz? * Which shade you don't wear very often?
Nie wiem czy taki istnieje. Każdy lakier jest fajny na dzień czy dwa.
I don't think such colour even exists. Each shade is fun for a day or two.

14. Czy używasz preparatów podkładowych? Jakie sprawdziły się najlepiej? * Do you use any base coat and which one is the best? 
W sumie używam tylko OPI base coat (to chyba się nie skończy nigdy). Jestem nawet zadowolona, ale niektóre lakiery jednak barwią paznokcie. Teraz będę testować bazę Color Club i nail art base z Essence.
I mainly use OPI base coat (I think it's going to last forever). However, some nail polishes still managed to stain my nails. I'll test Color Club base and nail art base from Essence soon.


15. Ulubione wykończenie lakieru? * Your favourite nail polish finish?
Kremowe, glassflecki i metaliczne.
Cremes, glassfleck and metallic.

16. Wzorki czy prosty, monochromatyczny manicure? * Nail art or plain color?
I takie, i takie. Zależy od humoru, okazji i wolnego czasu.
Both, depends on my mood, occasion and spare time.

17. Czy lubisz pękające lakiery (kraki ;) )? * Do you like cracking polishes?
Mogą być. W sumie czarny by mi wystarczył. Trochę już mi się przejadły po kilku miesiącach (głównie ich nieużywania). Ale to dobry sposób na odświeżenie mani, jak nie mamy za dużo czasu.
They're alright. I think I could do with black only...I find them a bit boring after a few months (mostly of not using them at all). But it's a good way to refresh your mani once you're in hurry

18. Jakie lakiery znajdują się aktualnie na Twojej wishliście? * What's on your wishlish at the moment?
Za dużo...tutaj lista, raczej niekompletna i nieskończona. 
Too many...here's my wishlist (not complete and endless, of course)
http://whalesnails.blogspot.com/p/wishlist.html

19. Jaki lakier kupiłaś ostatnio? * What nail polish you bought recently?
Dwa Muppetowe OPI. 
Two OPIs from the Muppets.

20. Lubisz dostawać lakiery w prezencie czy kupować je sama? * Do you like to buy nail polishes on your own or get them as a gift?
Lubię i to, i to. Naprawdę ktoś nie lubi prezentów?
I like both. Is there really anyone out there who doesn't like gifts?!

21. Kiedy zaczęłaś malować paznokcie? * When you started to paint your nails?
W liceum. A czasy mojego liceum były niestety dawniej niż bym chciała. Zawsze miałam sporo lakierów, ale na poważniej zaczęło się jakieś 2 lata temu - kupiłam pierwszy OPI, i moje życie już nigdy więcej nie było normalne. :P
In high school. And my high school period was such a long time ago, that I don't even want to think about it. I always had a lot of nail polishes, but it got serious 2 years ago or so, and my life hasn't been normal ever after. :PSorry, but there's no prize for reading it.
Przepraszam, ale nie przewidziałam nagrody za przeczytanie tego.

Monday, 19 December 2011

And the bag goes to...

Firstly I must say that I loved all of the answers and it was really difficult to choose only one! But the explanation I found the most striking was the one given by zetuzetia. She said that she's losing interest in nail polishes and she doesn't take care of them properly anymore, so the bag would help her overcome it. We all know that losing interest in nail polish is scandalous and unacceptable. ;) Congrats, zetuzetia!

                                                                       * * *
Na wstępie muszę powiedzieć, że podobały mi się wszystkie odpowiedzi, i było bardzo, bardzo trudno wybrać tę jedyną. Jednak wytłumaczenie, które najbardziej do mnie trafiło napisała, zetuzetia. Powiedziała, że ostatnio już nie opiekuje się swoimi lakierami tak, jak kiedyś, i torba pomoże jej to zmienić. A przecież wiemy, że spadek zainteresowania lakierami jest skandaliczny i niemożliwy do zaakceptowania. ;) Gra-tu-lu-ję zetuzetia! Mam nadzieję, że torba się przyda. 


Napisz do mnie na FB albo maila etc, to dogadamy szczegóły.
I'm back to posting swatches soon. I think I'll also prepare New Year badges and New Year Eve nail art wheel . Do you like this idea?!


Sunday, 18 December 2011

Contest, new badges and more

Hello!
I've got good news today. But firstly, I'd like to remind you that today is the last day to enter my tote bag competition. Just click here to enter. You can also like my new project, LoonyLooks on FB. I'd more than happy if you could spread the word and share the info. I need an extra income...and you can be sure that 90% of it I would spend on nail polishes! New bags coming up in the new year.


                                                                     * * *
Na dziś mam dobre wieści. Najpierw przypominam, że dzisiaj ostatni dzień konkursu z lakierową eko torbą. Tutaj klik, jeśli chcecie wziąć udział. Byłoby też fajnie, gdybyście polubiły mój nowy projekt, LoonyLooks, na FB. I byłoby mi bardzo miło, gdybyście podały dalej info o torbach. Możecie być też pewne, że 90% tego, co na nich zarobię, na pewno wydam na lakiery. :P A nowe torby pojawią się już w nowym roku.

                                                                    * * *

Then, I added a new sub-page above, called Waiting Room. Just click to see what it is about! I'll update this section as often as possible.

Lastly, I prepared some new badges for your to put up on your blogs. Some are Christmassy, the rest about nail polishes and glitter. Let me know if you like them and again, I would be happy if you could tell your blogger friends about it. :) Hope you like at least some of them! Check Free Badges for more details.  Love and enjoy your Sunday xx

                                                                             * * *
Poza tym, dodałam nową podstronę w menu na górze, Waiting Room. Kliknijcie w zakładkę, żeby zobaczyć o co tam chodzi.

A na koniec, zrobiłam wreszcie nowe blogowe plakietki. Niektóre są świąteczne, a reszta oczywiście lakierowa, plus brokat! Dajcie znać, czy Wam się podobają. I znów, byłoby ekstra gdybyście wspomniały o tym swoim bloggerowym koleżankom. :) Zobaczcie Free Badges, jeśli chcecie poznać szczegóły. Mam nadzieję, że spodobały Wam się chociaż niektóre. Miłej niedzieli. :)Friday, 16 December 2011

Miami Beet, OPI

Hiya!
One of my favourite OPI shades of all time! When I was getting into nail polishes Miami Beet was relatively new and it was definitely a must-have polish. Maybe my collection isn't the biggest, well, it's rather modest, but I don't have anything similar. I think this shade is very exceptional and despite its age, it is still a must-have. It really looks like beets, it's not very pink (maybe I'm crazy but I see some warm purples tones in it...very subtle thought) and it's very very juicy, but not bright/bold. I think words can't describe this nail polish, really. It's also quite opaque - which is great considering its glossy finish (a bit like jelly, but it's not jelly). I applied 2 coats, but if you apply thicker coat you could go with just 1 (I'm not a fan of thick coats though).

                                                                          * * *
 
To jeden z moich lakierów wszechczasów OPI. Kiedy wkręcałam się w lakiery, Miami Beet był w miarę nowy i ten lakier był zdecydowanym musieciem. Może mój zbiór lakierów nie jest największy, a raczej całkiem skromny, to nie mam identycznego lakieru. Wydaje mi się, że ten kolor jest dość wyjątkowo i mimo, że jest już trochę wiekowy, to nadal jest takim must-have. Naprawdę wygląda jak buraki, ale nie jest całkowicie różowy (może mi odbija, ale ja widzę w nim delikatne, ciepło-fioletowe tony). Poza tym, jest bardzo bardzo soczysty, ale nie jaskrawy ani nachalny. Cóż, chyba słowa nie opiszą tego lakieru, naprawdę. Kryje też bardzo dobrze - co jest super, biorąc pod uwagę, że jest tak błyszczący (trochę jak jelly, ale to nie jest jelly). Ja nałożyłam dwie warstwy, ale jedna mogłaby być, jeśli nakładacie grubszą (ja tak nie lubię).Wednesday, 14 December 2011

Wibo 390, Express Growth

Hi
One of my favourite greens for tonight, I've been looking for such a shade for ages. It's 390 from Wibo's series Extreme Growth. I'd say it's a kind of jelly finish, but more opaque (I know you can see nail line in the photos, but it's not visible in real life). It's very glossy, only slightly creme-y. I applied 2 coats and it was fine, the majority of jellies need 3. I really like the colour, it's mid green but not too blue and not too yellow. It's just neutral, I guess? Reminds me of Christmas green.

                                                                         * * *
Jedna z moich ulubionych zieleni. Szukałam takiego odcienia całe wieki. To 390 Wibo, z serii Express Growth. Ma wykończenie jakby jelly, ale trochę lepiej kryje (wiem, że na zdjęciach widać trochę paznokieć, ale na żywo było to naprawdę niewidoczne). Jest bardzo szklisty, trochę kremowy. Nałożyłam 2 warstwy i wyglądał w porządku, a większość lakierów jelly potrzebuje 3 warstw. Bardzo lubię ten kolor, taka średnia zieleń, która nie wpada ani w niebieski ani w zielony. Jest chyba po prostu neutralny? Przypomina mi taką świąteczną zieleń.Monday, 12 December 2011

Lilac Dream, Models Own

Hi,
One of my favourite nail polishes from Models Own, called Lilac Dream. Maybe it's not an extremely unique shade, but I really appreciate how easily it applies and how quickly it dries. In fact, I actually like the colour as well, because it's warm lilac...I think it's more flattering on me than cool shades of purple (I love them too though :P) Well, blues and purples are my favourite nail colours, so I can never have enough of them. It's a pastel colour, but two coats are enough and it's not streaky. It's also not very pale pastel, the base is not very white, so it doesn't look that bold on nails, you know what I mean?

                                                                       * * *

Jeden z moich ulubionych kolorów od Models Own, Lilac Dream. Nie jest to może jakiś bardzo unikatowy kolor, ale bardzo lubię go za to jak łatwo się nakłada i jak szybko schnie. Tak właściwie to kolor bardzo mi się podoba, to taki ciepły liliowy odcień. Wydaje mi się, że te ciepłe odcienie fioletów wyglądają na mnie lepiej niż te chłodne (które i tak uwielbiam, ech!). Niebieskie i fioletowe lakiery to chyba moje ulubione, więc nigdy ich za dużo. Lilac dream jest pastelowy, ale nie smuży i 2 warstwy wystarczą. Nie jest też bardzo blady, nie ma w sobie dużo bieli więc nie odcina się od dłoni...mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.


Friday, 9 December 2011

Christmas Nail Art Wheel

Hiya!
I made my first nail art wheel and I must say that it was real fun ( even though it took me a lot of time). I still think it was a good idea, because you can see more designs and I don't have to worry about light and taking photos every time I create nail art.... I need more practise so hopefully I'll come up with more soon. Doing it really cheered me up so I really can't wait to do more. It's a combination of nail polishes, acrylic paints and fine brushes.  Feel free to ask me questions, I don't really know what I should write about it. SO, check out my nail designs with Christmas tree, gingerbread man, Rudolph, Santa beard, Candy Cane, Sprinkles, Snow etc. Hope you enjoy! Would you like to see more Christmas nail art?

                                                                      * * *
Zrobiłam swój pierwszy wzornik z pomysłami na świąteczne paznokcie. Robiło mi się go świetnie, pomimo tego, że był to istny zjadacz czasu. Jednak to i tak był dobry pomysł, bo nie muszę martwić się o światło za każdym razem jak zrobię jakiś nail art, wszystko w jednym miejscu, a dzięki temu też po prostu macie okazję obejrzeć ich znacznie więcej. Muszę jeszcze trochę nabrać wprawy, bo na swoich paznokciach robi mi się dużo łatwiej, o dziwo. Nie mogę się doczekać na kolejne wzorkowe kółko. ;) Wzorki do kombinacja lakierów, farb akrylowych i cienkich pędzelków. Jeśli macie potrzebę, to zadajcie mi jakieś pytania, bo nie wiem co więcej o tym napisać. Mam nadzieję, że spodoba Wam się moja choinka, broda mikołaja, czapka, sweter itd. Chcecie więcej?
Wednesday, 7 December 2011

Wielki Błękit, Colour Alike

Hello,
This is the first nail polish that I've ever won. This is the first thing I've ever won at all! So I'm super excited. I won it because it came up with this name - The Big Blue (number 201)...Polish nail polish freaks always have a chance to come up with their own Colour Alike's names...I think it's a great idea! I got it a few days ago and I fell in love straight away. It's a lovely light but bright blue. Kind of baby blue. Application is alright, but I needed 3 coats...but I was messy, today I do admit. Probably two would do. It also has a darker blue sheen to it, but it's barely visible in the bottle, not to mention nails. If you like their polishes, feel free to like their new FB profile.

                                                                       * * *
To pierwszy lakier jaki kiedykolwiek wygrałam...w ogóle to pierwsza rzecz jaką kiedykolwiek wygrałam! Oczywiście bardzo się podekscytowałam. ;p A wygrałam go dlatego, że wymyśliłam nazwę tego koloru - Wielki Błękit (201). Jak pewnie wiecie, Colour Alike zawsze robią konkurs na swoje nazwy lakierów, świetny pomysł. Dostałam go kilka dni temu i bardzo mi się spodobał. Jasny, ale żywy błękit. Taki chyba baby blue. Malowanie jest w porządku, chociaż ja potrzebowałam 3 warstw...ale jakoś wyjątkowo dziś mi nie szło. Dwie raczej wystarczą. Poza tym,  Wielki Błękit ma w sobie taki ciemniejszy niebieski połysk...ale jest ledwo widoczny w buteleczce, nie mówiąc już o paznokciach. Jeśli lubicie ich lakiery, to zajrzyjcie na nowy profil na FB.

I made a quick comparison of other baby blues (Inglot 970 and Models Own, Beth blue). They're both more pale and just different - more of a pastel type, I would say. Inglot is still quite bold and blue, it just looks so muted next to The Big Blue and Beth's Blue!

                                                                       * * *

Zrobiłam jeszcze szybkie porównanie innych kolorów baby blue (Inglot 970 i Beth's Blue, ModelsOwn ). Obydwa są jaśniejsze i po prostu inne - bardziej pastelowe chyba. Inglot mimo tego porównania i tak jest dość wyraźny i niebieski, wydaje się jeszcze bardziej przygasozny i  blady obok Wielkiego Błękitu i Beth's Blue.

Colour Alike 201/ Inglot 970/ Models Own Beth's Blue/ Colour Alike 201

Monday, 5 December 2011

Vipera High Life, 822

Hello,
Just another Polish nail varnish, it's from Vipera's series called High Life, 822. They have quite fancy bottles which are slightly misleading, I would say, as I hoped that this nail polish would be raspberry pink, but it seem to be pink neon red. I suppose that thick glass of the bottle make these nail polishes appear slightly lighter than they really are. Despite that, application is easy, but it needs 3 coats because of jelly finish. It's very glossy and nice. But yeah, just another pink/red nail polish.

                                                                            * * *
Kolejny lakier z naszego podwórka, Vipera High Life, nr 822. Butelki są takie wymyślne, ale trochę mylące...myślałam, że ten lakier to taki malinowy róż, a u mnie wyszedł jak czerwony neon, z wyraźnym różowym tonem. Wydaje mi się, że to grube szkło sprawia, że lakiery wyglądają na trochę jaśniejsze niż są w rzeczywistości. Pomijając to wszystko, malowanie jest łatwe ale potrzebne są 3 warstwy bo to taki typowy lakiery jelly. Jest bardzo szklisty i fajny...no ale, to po prostu kolejny różowo-czerwony lakier.
Do you remember about my nail polish bag conest!? Click click click. 
Spread the word about it, if you like. I'd be more than happy. :D

A pamiętacie o moim lakierowo-torbowym konkursie?! Klik Klik Klik.
Jeśli chcecie, to podajcie dalej info o konkursie. Byłoby mi bardzo miło. :D

Sunday, 4 December 2011

5/1 Dor

Hello,
I thought I'd show your another 'underground' brand and basically a brand which I haven't shown  on my blog yet. Now it's another Polish inexpensive brand (with very weird names, with slashes). This particular colour is quite impressive, it has a very good coverage (1 coat would do, I applied 2 though just to make sure it's going to look proper in the photos). It dries quickly and the shade is soooo intense! It's like baby blue, but a bright type, not pastel. I think I'm going to use it soon because days over here are so dull and grey. I need an explosion of colour.

                                                                        * * *
Pomyślałam, że znów pokażę jakąś niszową firmę i ogólnie firmę, której jeszcze nie było na blogu. Tym razem to znów polski, niskopółkowy lakier (który ma bardzo dziwną nazwę, z ukośną kreską). Ten konkretny kolor jest super, ma świetne krycie (jedna warstwa wystarczy, ja dałam 2 żeby na pewno wyglądał dobrze na zdjęciach). Schnie szybko a kolor jest baaaaardzo intensywny. To coś jak dziecięcy niebieski, tylko bardzo żywy, a nie pastelowy. Chyba niedługo go użyję, bo za oknem taka dolina, że potrzebuję eksplozji koloru, nie ma co!
Saturday, 3 December 2011

Passion, China Glaze

Hiya!
It is one of my polishes which I bought at the very beginning of my nail polish mania. It was quite a unique shade(or rather finish) back then...and it seems that such metallic, chrome nail polishes had their big come back this season (so I'm really delighted). Passion (China Glaze) is a semi-matte, chrome, metallic nail polish...it's not glossy at all (and it's not meant to be really) It dries in no time and basically it's opaque in just one coat. You can see brush strokes a little, but it's not very visible. It's rather  one of these polishes which look AMAZING from a distance. Love love love.

                                                                   * * *
Passion(China Glaze) to jeden z lakierów, który kupiłam na początku swojej manii lakierowej. Ten kolor, a raczej wykończenie, było wtedy dość nietypowe...i wygląda na to, że wszystkie takie metaliczne, pół-matowe lakiery mają swój wielki powrót w tym sezonie (co bardzo mi się podoba). Passion właśnie jest takim metalicznym lakierem bez połysku (i to właśnie jest jego urok). Bardzo szybko schnie i jedna warstwa w sumie wystarcza. Lekko widać ślady pędzelka, ale nie jest to jakieś koszmarne...to jeden z tych lakierów, które dopiero z pewnej odległości wyglądają naprawdę ŚWIETNIE.
Thursday, 1 December 2011

Mermaid Puke

Hello,
It's my crazy layering, semi-franken mani. I used Suzi Says Feng Shui (OPI) as a base, then loads of loose glitter, chunks, translucent/iridescent hex glitter and small holo pieces   (you can see all of them in this note BTW), then I added a thin layer of magenta, multisize glitter from Polish brand called Simple Beauty (no 169). I think that's a great introduction to December...I hope I'll come up with some Christmas, festive nail arts and other, sparkly ideas for New Years Eve. I so love December.

                                                                     * * *
Na dziś mój szalony layering i pseudo-franken. Jako bazę użyłam Suzi Says Feng Shui (OPI), a potem spore ilości brokatu, przezroczystych i opalizujących kawałków brokatu i małego holo (wszystkie wymienione rzeczy możecie zobaczyć w ten notce), a na sam koniec nałożyłam różnej wielkości brokat z polskiej firmy Simple Beauty w kolorze fuksji/magenty. (nr 169) Uważam, że ten manicure to świetne wprowadzenie na grudzień...mam nadzieję, że zdołam wymyślić i zrobić jakieś świąteczne wzorki i inne błyszczące propozycje na Sylwestra. Uwielbiam grudzień. :DRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...