Friday, 1 April 2011

Happy April Fool's Day with holo

Hi,
Just a quick note today, with an old swatch unfortunately (was about to swatch in the morning, but it was raining, boo rain!). Then I decided to do some spring cleaning, which was very refreshing...hopefully tomorrow I'll take some photos and maybe come up with nail art too!
I'm slowly falling in love with holo nail polishes, this is a Polish brand, Eveline, again, it's not the strongest holo, but still quite nice (well, I always post nail polishes which I love, as I buy them ;) )
Muted, dark purple. Eveline 414
2 coats in sun light.

                                                   * * *
Hej
Na dziś szybka notka, niestety ze starym swatchem (miałam porobić zdjęcia rano, ale padało i klops) W związku z tym zdecydowałam się na wiosenne porządki - były orzeźwiające. ;)
Jutro porobię nowe zdjęcia i może wymyślę jakieś nowe wzorki. Powoli zakochuję się w lakierach holo. Na dziś Eveline i ich seria holograficzna... Efekt nie jest bardzo mocny, ale fajny (ostatecznie zawsze pokazuję lakiery, które mi się podobają - w końcu sama je kupuję ;) ) 
2 warstwy, Eveline 414. Przytłumione ciemny fiolet, zdjęcia robione w słońcu.
Click the pic to enlarge/Kliknij zdjęcie żeby powiększyć


Btw. I've got some NYX lipstics today, I'll write a  review/add swatches on my other blog soon. I'll keep you posted.
                                               
                                                   * * *
Aha, poza tym dostałam dziś kilka pomadek NYX'a. Niedługo napiszę notkę, dodam zdjęcia itp na moim drugim blogu...dam Wam znać. ;)


2 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...